LOGO totalizatorWszystko o radiu i mediach społecznościowych czyli V zjazd Akademii Patriotyzmu za nami

Piaty zjazd Akademii Patriotyzmu za nami. Tym razem słuchacze za sprawą zaproszonych wykładowców koncentrowali się na zagadnieniach związanych z radiem oraz mediami społecznościowymi. Jak sprawić by nasz głos był postrzegany pozytywnie? Czego unikać w radiu? Jak zbudować więź emocjonalną z naszymi odbiorcami w Internecie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań szukano właśnie podczas weekendu w Krakowie.  

Tym razem spotkanie w ramach projektu realizowanego przez Centrum im. Władysława Grabskiego, którego partnerem strategicznym jest KGHM Polska Miedź S.A rozpoczęło się od wątków historycznych poświęconych radiu. Opowiedział je wieloletni dziennikarz, prezenter oraz realizator Radia Kraków, red. Paweł Sołtysik. Od historii szybko jednak przeszedł do współczesności oraz praktycznych porad jak sobie radzić podczas występów na falach eteru. Porady i uwagi o najczęściej popełnianych błędach zdominowały spotkanie, które zwieńczone zostało praktyką czyli nagraniami, których bohaterami oraz współautorami byli słuchacze Akademii.

Praktyczne porady, przykłady oraz dyskusja dominowały także podczas drugiego wykładu, który przeprowadziła była dziennikarka, aktualnie specjalistka od Public Relations, Agnieszka Grybel-Szuber. Rozmawiano głównie o tym jakie treści są atrakcyjne dla odbiorców, jak zadbać o ich odpowiednią promocję, na kiedy je planować. Sporo miejsca poświęcono również temu jak wykorzystywać media podczas kryzysów oraz jak tworzyć treści, które przyciągną uwagę innych mediów.

Cały zjazd, zdominowany przez tematykę medialną niewątpliwie posłuży słuchaczom do nabycia doświadczeń, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w swojej pracy czy też działalności społecznej. Teraz słuchaczy Akademii czeka krótka przerwa w spotkaniach związana z okresem sesyjnym, a następnie lipcowym wypoczynkiem. Kolejne spotkanie w ramach „Szkoły letniej” już w sierpniu.    

Przypomnijmy, że Akademia Patriotyzmu to cykl odbywających się od stycznia do października 2019 roku bezpłatnych wykładów i warsztatów adresowanych do absolwentów szkół średnich i studentów. Tematyka zajęć koncentruje się na zagadnieniach związanych z polityką, mediami, historią i gospodarką.

 

/ab/

 

 


totalizator