LOGO totalizatorWielki finał tegorocznej Akademii Patriotyzmu za nami!

Dziesiątki godzin wykładów i warsztatów. Sześć zjazdów, 16 wykładowców, ponad 60 uczestników. To krótki bilans II edycji Akademii Patriotyzmu. Jej zwieńczeniem był uroczysty finał, który odbył się w piątek, 5 listopada br. w Warszawie. Swoim udziałem i okolicznościowym wykładem uświetnił go Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

W słowach skierowanych do słuchaczy Akademii Premier Mateusz Morawiecki zachęcał ich do aktywności i zaangażowania w sprawy publiczne. Dużą część swojego wystąpienia poświęcił sytuacji politycznej, gospodarczej i międzynarodowej naszego kraju. Podkreślał w jak ważnym momencie historii znajdujemy się aktualnie i jak ważne decyzje są przed nami. Podkreślił, że bardzo liczy na ludzi Młodych, ich bezkompromisowość i pasję. Ma nadzieję, że będą oni w stanie zmieniać na lepsze zarówno nasz kraj, jak i Unię Europejską, która aktualnie znajduje się w przededniu kluczowych dla jej przyszłości decyzji.

Po zakończonym wykładzie, Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał też na liczne pytania słuchaczy. W finałowym zjeździe udział wziął także sekretarz stanu w KPRM, Adam Andruszkiewicz.  W drugiej części spotkania, krótkiego podsumowania projektu dokonał prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz. Uczestnicy Akademii odebrali pamiątkowe certyfikaty udziału w projekcie, którego partnerem strategicznym jest KGHM Polska Miedź S.A.  

Warto przypomnieć, że udział w tegorocznej edycji był całkowicie bezpłatny. Brali w niej udział uczniowie szkół średnich, studenci i absolwenci studiów podzieleni na dwie grupy, które spotykały się w Warszawie i Krakowie.  Jak zapowiadają organizatorzy tuż po podsumowaniu tegorocznej edycji, mają zamiar rozpocząć przygotowania do kolejnej.


/kt/

 


totalizator