LOGO totalizatorWielki Finał Akademii za nami! Czas podsumowań

IV edycja Akademii za nami! Ostatnie wykłady, dyskusje, okazje do spotkań. Dziesiątki godzin zajęć, kilkunastu wykładowców, młodzież z całej Polski. To wszystko za nami. Przed nami owoce tych działań. Nabyte wiedza i doświadczenie, które będą procentować w przyszłości.

VI zjazd, tym razem będący też ostatnim  odbył się w ostatni weekend, 9-10 wrzesnia br w krakowskim Hotelu Galaxy. Pierwszy dzień zjazdu to wykład prof. Tomasza Graffa, który w wykładzie „Historia i teraźniejszość. Dylematy naszych przodków” pokazywał analogię pomiędzy procesami politycznymi czy społecznymi przed wiekami i aktualnie. Zaowocowało to ciekawą i pouczającą dyskusją. Ta ostatnia towarzyszyła również spotkaniu z Anną Gomolą z krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, która wygłosiła wykład „Makroekonomia – podstawy. Aktualna sytuacja makroekonomiczna Polski”. Obrazu pierwszego dnia zajęć dopełniły debata „Jak powinna wyglądać nowoczesna edukacja?” oraz przede wszystkim warsztaty ze znanym negocjatorem, komentatorem i byłym policjantem, Dariuszem Lorantym.  W niezwykle barwny sposób nie tylko przeprowadził warsztaty „Negocjacje. Specjalne i praktyczne obszary zastosowania” ale również odpowiedział na wiele pytań  uczestników, ubarwiając je opowieściami z czasów swojej służby i pracy w służbach mundurowych.

Drugi dzień zjazdu, niedzielę rozpoczęły zajęcia z dr. Krzysztofem Tenerowiczem „Zarządzanie projektami w organizacjach pozarządowych”. Przekonywał on młodzież do aktywności społecznej i obywatelskiej, jednocześnie rysując mapę zagrożeń i potencjalnych problemów jakie mogą jej towarzyszyć. Następny punkt to dyskusja „Jak skutecznie edukować i szkolić młode osoby zaangażowane społecznie”. Po niej odbyła się wieńcząca VI zjazd, a zarazem całą edycję  uroczysta ceremonia wręczenia dyplomów ukończenia Akademii.

Podsumowując tegoroczną, już czwartą edycję Akademii Patriotyzmu można bez wątpienia stwierdzić, że doskonale wpisywała się ona w mapę potrzeb i oczekiwań młodzieży. Zmieniają się oczekiwania słuchaczy, w programie znajduje się coraz więcej zajęć praktycznych, coraz większy odsetek uczestników stanowią też osoby już działające społecznie czy publicznie. Nie zmienia się jednak zapotrzebowanie na takie spotkania, podczas których w konwencji warsztatów, praktycznych zajęć, a nawet nieformalnych rozmów i polemik można poszerzać swoją wiedzę i poszerzać doświadczenie.  Tego wszystkiego nie byłoby gdyby nie partnerzy projektu, którymi w tej edycji byli: Totalizator Sportowy (partner strategiczny) oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Dzięki ich wsparciu udział w projekcie był całkowicie darmowy, a jego uczestnicy mogli się skupić na zajęciach oraz ich praktycznym wykorzystaniu w codziennym działaniu. Jak mówią organizatorzy: Do zobaczenia w kolejnej edycji!


/mt/

 


totalizator