LOGO totalizatorWielki finał Akademii tuż, tuż...

Druga edycja Akademii Patriotyzmu powoli dobiega końca. W tym roku wystartowała nieco później z powodu problemów związanych z pandemią koronawirusa. W najbliższy piątek, 5 listopada br odbędzie się jej VI, ostatni zjazd, podczas którego odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów słuchaczom projektu. Wielce prawdopodobne jest, że gościem honorowym zjazdu będzie Premier Mateusz Morawiecki. Organizatorem Akademii jest Centrum im. Władysława Grabskiego, partnerem strategicznym KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas pięciu dotychczasowych zjazdów słuchacze Akademii zgłębiali swoją wiedzę w zakresie mediów, historii, gospodarki i samorządu. Poza wykładami ekspertów, uczestniczyli w praktycznych warsztatach oraz dyskusjach. Szósty, finałowy zjazd będzie zwieńczeniem dotychczasowych działań. Odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a jego gościem honorowym będzie sam Premier, Mateusz Morawiecki, w asyście sekretarza stanu w KPRM, Adama Andruszkiewicza. Obaj politycy wygłoszą okolicznościowe wykłady dla uczestników projektu.

Wielki finał II edycji Akademii zakończy się uroczystym wręczeniem dyplomów udziału wszystkim słuchaczom projektu. W bieżącej edycji spotykali się oni nie tylko w Warszawie ale również w Krakowie. Zjazdy odbywały się głównie w weekendy. Podczas wakacji, w Krakowie odbyła się także trzydniowa Szkołą letnia.

Projekt Akademia Patriotyzmu to inicjatywa fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. Jej  adresatami są głównie uczniowie i studenci. Jej celem jest przygotowywanie młodzieży do podjęcia aktywności społecznej i publicznej.  Partnerem strategicznym, zarówno pierwszej, jak i tegorocznej edycji jest KGHM Polska Miedź S.A. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a bierze w nim udział kilkadziesiąt młodych osób z całego kraju.

 

/red./

 

 


totalizator