LOGO totalizatorWakacyjna „Szkoła letnia” Akademii Patriotyzmu za nami

Wakacje powoli dobiegają końca. Dla słuchaczy Akademii Patriotyzmu jednym z ich ostatnich akordów była „Szkoła letnia”. Jej zajęcia odbyły się  w Krakowie. W cieniu Wawelu i Sukiennic w dniach 20-22 sierpnia odbywały się wykłady, warsztaty i dyskusje, których motywem przewodnim były media oraz działalność organizacji pozarządowych.

Gośćmi i prelegentami zjazdu byli dziennikarze: dr Karol Gac (TVP, Do Rzeczy) i Marcin Koczyba (Radio Kraków), którzy wprowadzali młodzież w tajniki dziennikarstwa, współpracy z mediami i podpowiadali jak doskonalić swój warsztat występując w mediach tradycyjnych oraz w jaki sposób korzystać z mediów społecznościowych. Dr Edyta Pindel przedstawiła perspektywę społeczną resocjalizacji osób skazanych, zwracając uwagę na kontekst wymiaru sprawiedliwości, systemu penitencjarnego oraz wymiar ekonomiczny. Kolejny z prelegentów, dr Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości w praktyczny sposób opowiadał o możliwościach i perspektywach rozwoju organizacji trzeciego sektora, w szczególności pozyskiwania środków na ich funkcjonowanie. Niezwykle istotnym modułem zjazdu był także wykład poświęcony roli i znaczeniu Młodzieżowych Rad Gmin jako formy zaangażowania młodego pokolenia w sprawy publiczne. Przeprowadził go, jeden z koordynatorów Akademii Patriotyzmu, Piotr Wasilewski. Jest on współprzewodniczącym Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, a zarazem wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wchodząc w interakcję ze słuchaczami apelował do nich o jak największe zaangażowanie oraz aktywność zarówno na polu samorządowym, jak i społeczno-politycznym.


Krakowska „Szkoła letnia” to trzeci z sześciu zaplanowanych zjazdów Akademii Patriotyzmu.  Projekt adresowany jest  do uczniów i studentów. Oparto go na czterech blokach tematycznych: gospodarce, polityce, historii i mediach. Jego celem jest przygotowywać i edukować młodzież zainteresowaną podjęciem aktywności społecznej. Organizatorem Akademii jest Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, partnerem strategicznym natomiast KGHM Polska Miedź S.A. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a bierze w nim udział kilkadziesiąt osób z całego kraju. Więcej informacji na jego temat jest dostępnych na stronie akademiapatriotyzmu.pl.  Kolejny zjazd zaplanowano na 11 września br.


/red./

 

 


totalizator