LOGO KGHMW „Tematach dnia” TVP Kraków o Akademii Patriotyzmu

Krzysztof Tenerowicz, prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego, pomysłodawca Akademii Patriotyzmu i Izabela Wyżga, słuchaczka Akademii Patriotyzmu byli gośćmi „Tematów dnia”, programu TVP Kraków. W rozmowie z red. Mariuszem Bartkowiczem opowiadali o celach, przebiegu i planach Akademii, przybliżając ją telewidzom.

Wizyta w studiu TVP Kraków była już kolejną medialną odsłoną promocji samego projektu, który powoli zbliża się do końca. Właśnie VIII już, a zarazem ostatni zjazd stał się pretekstem do podsumowań jakie w programie poczynił dr Krzysztof Tenerowicz. Jak zauważył, Akademia jest nie tylko świetną okazją do poszerzania wiedzy przez młodzież, ale również sporo ciekawych doświadczeń wynoszą z niej wykładowcy. Jak stwierdził, zwłaszcza fakt, że jej patronem strategicznym jest tak szanowana marka jak KGHM Polska Miedź S.A sprawia, że na pojęcie patriotyzmu patrzy się współcześnie znacznie szerzej niż w klasycznym ujęciu, ze szczególnym uwzględnieniem stosunkowo nowego wymiary jakim jest patriotyzm gospodarczy. Jedna ze słuchaczek, Izabela Wyżga podkreślała znaczenie wymiany doświadczeń nie tylko z wykładowcami ale i innymi uczestnikami Akademii oraz konieczność praktycznego wykorzystywania nabytej wiedzy w codziennych działaniach.

Cały program do obejrzenia pod linkiem:

https://krakow.tvp.pl/44899313/17102019

Przypomnijmy, że Akademia jest cyklem wykładów, które odbywają się w Krakowie oraz w Warszaawie  realizowanym przez fundację Centrum im. Władysława Grabskiego, a jej strategicznym partnerem jest KGHM Polska Miedź S.A.


KGHM