LOGO totalizatorSzkoła letnia Akademii Patriotyzmu tuż, tuż

Wakacje to doskonały czas by przyjemne łączyć z pożytecznym. Z takiego właśnie założenia wychodzą organizatorzy oraz uczestnicy „Szkoły letniej” Akademii Patriotyzmu. W jej ramach młodzież z całej Polski spotka się już w najbliższy weekend w Krakowie.
W dniach 20-22 sierpnia  słuchacze Akademii będą zgłębiać zagadnienia związane z mediami, sektorem organizacji pozarządowych oraz aktywnością społeczną.  Zjazd rozpocznie się od spotkania z dr Karolem Gacem, dziennikarzem i publicystą m.in. TVP oraz tygodnika „Do Rzeczy”.  Podczas warsztatów jakie poprowadzi młodzież będzie nabywała praktycznych umiejętności w zakresie występów w telewizji i radiu. Podobna tematyka będzie towarzyszyła wykładowi  red. Marcina Koczyby z Radia Kraków. Dr Edyta Pindel przedstawi perspektywę społeczną resocjalizacji osób skazanych, natomiast dr Marcin Chmielowski w praktyczny sposób opowie o możliwościach pozyskiwania środków dla instytucji trzeciego sektora. Zwieńczeniem zjazdu będzie wykład poświęcony roli i znaczeniu Młodzieżowych Rad Gmin jako formy zaangażowania młodego pokolenia w sprawy publiczne, poprowadzi go Piotr Wasilewski, współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, a zarazem wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego.


Akademia Patriotyzmu to projekt adresowany głównie do uczniów i studentów. Oparto go na czterech blokach tematycznych: gospodarce, polityce, historii i mediach. Jego celem jest przygotowywać i edukować młodzież zainteresowaną podjęciem aktywności społecznej.  Partnerem strategicznym Akademii jest KGHM Polska Miedź S.A. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a bierze w nim udział kilkadziesiąt młodych osób z całego kraju. Więcej informacji na jego temat jest dostępnych na stronie akademiapatriotyzmu.pl.  


/AP/

 

 


totalizator