LOGO totalizatorMłodzi w biznesie, polityce i samorządzie czyli V zjazd Akademii Patriotyzmu

Kraków i Warszawa w ostatni weekend gościły słuchaczy Akademii Patriotyzmu. To już V zjazd w ramach projektu organizowanego przez Centrum im. Władysława Grabskiego, którego partnerem strategicznym jest KGHM Polska Miedź S.A. Tym razem dominowały tematy związane z rolą młodzieży w życiu gospodarczym, politycznym i samorządowym.

Równocześnie pod Wawelem i w cieniu Kolumny Zygmunta młodzież spotkała się na przedostatnim zjeździe tegorocznej edycji Akademii. W Warszawie temat aktywności ludzi młodych przybliżał jej najmłodszy poseł bieżącej kadencji, Robert Gontarz. W Krakowie w tym samym temacie wykład przeprowadził  prezes fundacji, Centrum im. Władysława Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz. Obaj dzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami, zachęcając do tego by włączać się aktywnie w świat samorządu, polityki oraz biznesu.     
Grupa krakowska spotkała się także w ramach zjazdu z wieloletnim samorządowcem oraz Prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorzem Biedroniem. Podczas spotkania pt „Turystyka i samorząd. Szanse i perspektywy” poruszono wiele wątków i ciekawostek na temat dynamicznie zmieniającego się sektora turystyki. Prezes MOT to także wieloletni samorządowiec, który uświadamiał młodzieży związki jakie istnieją między  samorządem, biznesem a turystyką.  

Warszawska grupa miałą okazję skorzystać z wiedzy i doświadczeń prof. Ireneusza Dąbrowskiego, dyrektora Departamentu Badań i Innowacji Finansowych NBP, który wygłosi  wykład pt. „Historia myśli ekonomicznej w Polsce i  na świecie”.  
 
Adresatami Akademii Patriotyzmu są głównie uczniowie i studenci. Program projektu oparto na czterech blokach tematycznych: gospodarce, polityce, historii i mediach. Celem jest przygotowywanie i edukacja młodzieży zainteresowanej podjęciem aktywności społecznej.  Więcej informacji na temat Akademii jest dostępna na stronie akademiapatriotyzmu.pl.  


/ab/

 

 


totalizator