LOGO totalizatorJak być skutecznym w świecie polityki, samorządu i biznesu czyli V zjazd Akademii Patriotyzmu już w najbliższy weekend

Kilka miesięcy temu, nieco opóźniona z powodu problemów z pandemią startowała II edycja Akademii Patriotyzmu. Dzisiaj, powoli lecz nieuchronnie zbliża się do wielkiego finału. Zanim on jednak nastąpi organizatorzy zapraszają słuchaczy projektu na V zjazd. Podobnie jak we wrześniu, odbędzie się on równolegle w dwóch miastach: Krakowie i Warszawie.
W najbliższą sobotę, 23 października obydwie grupy spotkają się podczas zajęć, podczas których główny akcent będzie położony na rolę młodych liderów w życiu społecznym, politycznym i biznesowym. W Warszawie tematykę omówi najmłodszy poseł tej kadencji Sejmu RP, Rober Gontarz. W Krakowie w tym samym temacie spotka się z nimi prezes fundacji, Centrum im. Władysława Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz.   
Ponadto grupa krakowska spotka się z wieloletnim samorządowcem oraz Prezesem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorzem Biedroniem. Temat spotkania to „Turystyka i samorząd. Szanse i perspektywy”. Warszawska grupa będzie natomiast zgłębiać tematykę gospodarczo- ekonomiczną w którą wprowadzi ją dyrektor Departamentu Badań i Innowacji Finansowych NBP, który wygłosi  wykład pt. „Historia myśli ekonomicznej w Polsce i  na świecie”.  

Projekt Akademia Patriotyzmu to inicjatywa fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. Jej  adresatami są głównie uczniowie i studenci. Program oparto na czterech blokach tematycznych: gospodarce, polityce, historii i mediach.  Celem jest przygotowywać i edukować młodzież zainteresowaną podjęciem aktywności społecznej.  Partnerem strategicznym Akademii jest KGHM Polska Miedź S.A. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a bierze w nim udział kilkadziesiąt młodych osób z całego kraju. Więcej informacji na jego temat jest dostępnych na stronie akademiapatriotyzmu.pl.  

 

/ab/

 

 


totalizator