LOGO totalizatorInauguracja Akademii Patriotyzmu. To już III edycja i... wyjątkowy gość

Na ten dzień czekaliśmy dosyć długo. 10 września br w końcu jednak mogliśmy zainaugurować III edycję Akademii Patriotyzmu. Żaden z naszych projektów tak mocno nie ucierpiał przez pandemię koronawirusa. Jednak i tym razem nie daliśmy się jej pokonać. Z tego miejsca dziękujemy szczególnie darczyńcy tegorocznej edycji, Fundacji Revimine.

O wyjątkowości inauguracyjnego zjazdu niech świadczy fakt, że inauguracyjny wykład wygłosił prawnuk naszego patrona dr Grzegorz Grabski. Byliśmy zaszczyceni jego obecnością, z prawdziwym zainteresowaniem słuchacze wysłuchali też prelekcji pt. Patriotyzm wczoraj, dziś i jutro. Sylwetka Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Po jej zakończeniu nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć oraz kuluarowych rozmów z naszym wyjątkowym gościem. W dalszej części zjazdu spotkaliśmy się dr. Markiem Kawą. Wygłosił on dwa wykłady: Stany Zjednoczone. Światowy hegemon czy upadające mocarstw? oraz Kryzys emigracyjny na południowej granicy USA w kontekście amerykańskiej polityki migracyjnej i problemów na granicy polsko- białoruskiej.

Drugi dzień zjazdu to wykład dr Katarzyny Obłąkowskiej pt. Finanse publiczne w praktyce - Polityka publiczna oparta na dowodach oraz dr. Artura Bartoszewicza - Patriotyzm gospodarczy. Dlaczego warto wspierać polskie marki? - Budowanie marki narodowej. Jak widać tegoroczną edycję zaczęliśmy intensywnie i niezwykle ciekawie!

 
 

/mt/


totalizator