LOGO totalizatorFinał III edycji Akademii Patriotyzmu

Koronawirus zmienił w naszym życiu wiele. Komplikacje związane z pandemią sprawiły, ze tegoroczna, już III edycja AP trwała krócej niż wcześniejsze. Jednak jak zgodnie twierdzą słuchacze nie wpłynęło to na jej poziom, a jeśli już to pozytywnie. W ostatni weekend w podmiechowskich Racławicach-Dosłońcu odbyło się podsumowanie projektu.

Zanim doszło do uroczystej gali odbyły się jednak zajęcia w ramach znanej już słuchaczom formuły. Najpierw z wiceprezesem Krakowskiego Parku Technologicznego, Łukaszem Słoniowskim w formie warsztatu rozmawiali o skutecznym wyznaczaniu i realizowaniu celów. Następnie wspólnie ze słuchaczami innego projektu Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego (Akademii Nowych Mediów) wzięli udział w debacie Młodzi, przyszłość, media...

Drugiego dnia zjazdu na kanwie mundialowych emocji spotkaliśmy się z Arkadiuszem Onyszko - samorządowcem, srebrnym medalistą olimpijskim z Barcelony i byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej. Temat warsztatów to sport, w szczególności jego wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych. Drugi wykład to prelekcja dr. Łukasza Palucha poświęcona temu jak w sposób bezpieczny i rozważny zaciągać kredyty i prowadzić politykę finansową w domowych gospodarstwach.

Jak mówi pomysłodawca projektu, a zarazem prezes Centrum im. Władysława Grabskiego: Ostatni zjazd był kwintesencją tegorocznej edycji Akademii. Z jednej strony tematy związane ze współczesnym kreowaniem postaw patriotycznych, w tym przypadku przez sport. Z drugiej umiejętności miękkie w postaci pracy nad sobą, dyscypliną oraz realizacją celów. W końcu wiedza praktyczna, pozwalająca rozsądnie zarządzać własnymi pieniędzmi oraz umiejętnie korzystać z tych pożyczonych. Tak postrzegamy edukację w ramach Akademii. Chcemy by nasi słuchacze nie ograniczali się do sztampowego pojmowania świata. Naszym celem jest poszerzanie ich horyzontów i praktycznej wiedzy. Mamy nadzieję, że to się udało.

Zwieńczeniem drugiego dnia, a zaraz całego projektu była niedzielna gala kończąca III edycję Akademii Patriotyzmu. Podczas jej trwania uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez organizatorów i partnerów projektu. W tym miejscu warto dodać, że dzięki wsparciu Fundacji Revimine, partnera projektu udział w Akademii był dla słuchaczy całkowicie darmowy.

Trzecia edycja za nami, wszystko wskazuje na to, że po krótkim oddechu przystąpimy do planowania już IV ;-) Czekajcie na informację na ten temat.

/mt/


totalizator