LOGO totalizatorEkonomia, media, manipulacja czyli IV zjazd Akademii za nami

W ostatnią sobotę, 17. czerwca br odbył się już IV zjazd Akademii Patriotyzmu. Jej słuchacze, za sprawą zaproszonych ekspertów koncentrowali się tym razem na tematach związanych z ekonomią, emisją głosu, przetwarzaniem informacji oraz manipulacją w mediach.

Przypomnijmy, że Akademia Patriotyzmu to projekt bezpłatnych wykładów i warsztatów adresowanych do młodych ludzi zainteresowanych otaczającym ich światem i rządzącymi nim mechanizmami. Partnerem strategicznym inicjatywy jest Totalizator Sportowy, a drugim z partnerów Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Pierwszy wykład to zajęcia dr. Piotra Cymanowa. Ich tytuł to: „Kilka kroków w świecie finansów osobistych. Między bankami a rynkiem giełdowym”.  Był on świetnym pretekstem do dyskusji o zależności i związki pomiędzy światem wielkich finansów, a finansami osobistymi.

Michał Kossakowski, drugi z prelegentów w formie warsztatowej szkolił grupę z emisji głosu. Podczas jego zajęć wykonywano ćwiczenia rozluźniające wszystkie części aparatu mowy. Uczestnicy skupiali się też na aspektach oddechowych i emisyjnych. Omówione zostały także medyczne aspekty emisji głosu, przydatne do pracy z mikrofonem.


Zajęcia z red. Dominiką Kossakowską, szefową newsroomu Radia Kraków to „ABC Dziennikarza. Jak szukać, przetwarzać i prezentować informacje”. Koncentrowały się one na zapoznaniu słuchaczy z warsztatem dziennikarza – m. in. w kontekście wyszukiwania informacji za pomocą mediów społecznościowych, robienia tzw. prasówek, a następnie tworzenia codziennego planu pracy. Słuchacze zajmowali się także analizą zaproszeń i informacji prasowych tworzonych przez urzędników i marketingowców.

Ostatnim akordem IV zjazdu były warsztaty pt. „Manipulacja czyli o tym jak się nie dać”. Poprowadził je dr Krzysztof Tenerowicz, który na konkretnych przykładach starał się przekazać słuchaczom wiedzę na temat rodzajów i technik manipulacji, a zwłaszcza tego jak im nie ulegać, jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić.


Kolejny, już piąty zjazd Akademii zaplanowano na sierpień. To wtedy właśnie odbędzie się Szkoła letnia Akademii Patriotyzmu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji na temat projektu zarówno na naszych stronach internetowych, jak i w social mediach.

/red./


totalizator