LOGO totalizatorAkademia Patriotyzmu 2023 wystartowała!

22-23 kwietnia br w Krakowie odbył się inauguracyjny zjazd IV edycji Akademii Patriotyzmu. To projekt edukacyjno szkoleniowy, którego organizatorem jest Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, a tegorocznym Partnerem Strategicznym Totalizator Sportowy.

Kwietniowy zjazd zdominowały tematy związane z gospodarką, ekonomią i zarządzaniem. Uczestnicy wspólnie z prelegentami szukali odpowiedzi na pytania: Jak mądrze oszczędzać? Czym są finanse publiczne? Jak kreować i dbać o markę w instytucjach kultury? Zjazd rozpoczął wykład dr hab. Klaudii Cymanow-Sosin pt. „Nie daj się oszukać czyli, o skutecznych narzędziach wsparcia procesów ekonomicznych”. Po nim odbyły się kolejno warsztaty i wykład, które poprowadził dr Łukasz Paluch. Dotyczyły one finansów publicznych oraz sposobom na zadbanie o własne oszczędności. Drugi dzień to spotkanie słuchaczy z dziennikarzem, reżyserem oraz specjalistą PR, Miłoszem Horodyskim. Jego temat to „Jak zarządzać i kreować markę instytucji kultury”. Zwieńczeniem zajęć była pierwsza część warsztatów poświęconych zarządzaniu projektami w organizacjach pozarządowych, które poprowadził pomysłodawca cyklu, prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz.

Podczas sześciu kolejnych zjazdów młodzi ludzie będą nabywać nowe kompetencje biorąc udział w wykładach, warsztatach i dyskusjach m.in. z zakresu mediów, finansów, samorządu czy historii. Na swoistą interdyscyplinarność Akademii zwracają uwagę jej uczestnicy. Jak zauważa, jedna ze słuchaczek, Edyta Karaba:

Cieszę się, że możemy poszerzać swoją wiedzę nie tylko w tematach, które nam bliskie, które poznajemy np. studiując. To, że mamy do czynienia ze specjalistami z różnych dziedzin niewątpliwie poszerza nasze horyzonty i pozwala dojrzalej postrzegać otaczającą nas rzeczywistość. Dużą wartością jest także możliwość dyskusji, zarówno z wykładowcami, jak i we własnym gronie.

Jak zauważa prezes Centrum Grabskiego, dr Krzysztof Tenerowicz:

- Akademia ma ambicję wychowywać przyszłe elity. Chcemy zachęcać młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, pokazywać im właściwe wzorce i sposoby działania. Duży nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne i interakcje pomiędzy wykładowcami i słuchaczami. Tego właśnie chce od nas młodzież. Mam nadzieję, że spełniamy te oczekiwania.

Warto dodać, że dzięki wsparciu Partnera strategicznego projektu, którym jest Totalizator Sportowy, udział w projekcie jest całkowicie darmowy. Dwa kolejne zjazdy odbędą się w już w przyszłym miesiącu, konkretnie 13. oraz 27-28 maja. Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne na stronie organizatora oraz w jego mediach społecznościowych.

 
 

/mt/


totalizator