LOGO KGHMWakacyjne spotkanie z patriotyzmem czyli Szkoła letnia Akademii Patriotyzmu

Już po raz szósty w tym roku na zjeździe organizowanym przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego spotkają się słuchacze Akademii Patriotyzmu. W najbliższy weekend, 10-11 sierpnia w Warszawie będą się uczyć i dyskutować z zaproszonymi gośćmi, tym razem w ramach Szkoły letniej.   Gośćmi projektu, którego partnerem strategicznym jest KGHM Polska Miedź S.A, będą tym razem m.in. historyk i publicysta Tadeusz Płużański, pisarz i komentator Rafał Ziemkiewicz czy przedstawiciel nowej fali polskiego dziennikarstwa Karol Gac.    

Formuła Szkoły letniej w jeszcze większym stopniu niż zazwyczaj ma to miejsce w ramach zajęć Akademii zakłada interakcję pomiędzy wykładowcami, a słuchaczami.  Tematy wykładów będą temu sprzyjały bowiem z Tadeuszem Płużańskim młodzież będzie rozmawiała o tym czy we współczesnych czasach potrzebujemy bohaterów, a z Rafałem Ziemkiewiczem o współczesnych formach  patriotyzmu.

Karol Gac, dziennikarz m.in. „Do rzeczy” przybliży uczestnikom podobieństwa i różnice pomiędzy różnymi formami dziennikarstwa, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań jakie stoją przed tym zawodem w obliczu rewolucji technologicznej jaką przeżywamy. Piotr Wasilewski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży  opowie o tym jak młodzi ludzie efektywnie i skutecznie mogą się włączać w życie publiczne. Robert Milewski, dyrektor Biura bezpieczeństwa PKP Informatyka opowie natomiast o zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Jak widać na uczestników Akademii Patriotyzmu czeka weekend pełen atrakcji i intelektualnych wyzwań. Jak zapewniają organizatorzy pomimo wakacji spływają do nich kolejne potwierdzenia udziału w Szkole letniej. Dowodem na popularność i rosnące zainteresowanie projektem są coraz częściej pojawiające się pytania o kolejne edycje projektu.  Jak zapewnia pomysłodawca Akademii, dr Krzysztof Tenerowicz:

Trwa pierwsza edycja, koncentrujemy się zatem na tym by jak najlepiej przygotować zajęcia w ramach Szkoły letniej, a następnie powakacyjnych zjazdów we wrześniu i październiku. Rzeczywiście, dostajemy już jednak pytania o to czy projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach i jak będzie można do niego dołączyć. Wiele wskazuje na to, że podejmiemy to wyzwanie, jednak tymczasem zapraszamy do stolicy, tym bardziej, że podobnie jak w przypadku wcześniejszych zjazdów uczestnicy mogą liczyć na refundację kosztów podróży oraz noclegów, udział w Akademii nie obciąży zatem ich portfeli.

Przypomnijmy, że sam udział w Akademii jest bezpłatny, a dzięki wsparciu partnera strategicznego projektu, którym jest KGHM Polska Miedź S.A jego słuchacze mogą spotykać się z uznanymi specjalistami i ekspertami z dziedzin takich jak gospodarka, dziennikarstwo, historia czy politologia.

 

/red/


KGHM